Annonse
21. juni 2019
Proteinrik mango- og bringebærsorbet
Annonse / innlegg i samarbeid med Enriched Food
Er det noko eg virkelig lager mykje på sommarstid så er det heimelaga yoghurtis/sorbet/fyldig smoothie♥ Det er både raskt og enkelt, krever kun nokre få ingredienser og muligheten for variasjon er enorm.
Dagens variant er litt ekstra syrlig med smak av mango & bringebær. Ikkje nok med det, den er også veldig proteinrik og inneholder det anbefalte, daglige inntaket av omega-3 fettsyrer! Tenk å kunne nyte en dessert og samtidig få i seg dei essensielle omega-3 fettsyrene på en så enkel og velsmakande måte! Det gir eg virkelig tommel opp for 🙂
Hemmeligheten er rett og slett Enriched Food sin sitronolje som eg tilsetter 1 ts av pr. porsjon i sorbeten. Det er ikkje meir som skal til for å dekke dagsbehovet vårt for omega-3, og samtidig får sorbeten en nydelig, frisk sitronsmak. Er det ikkje fantastisk?
Eg har hatt eit samarbeid med Enriched Food i 8 måneder no, og det er eg virkelig fornøgd med. Som nevnt i tidligare innlegg så har Enriched utvikla naturlig helsebringande og smaksrike oljer med eit høgt innhold av omega-3 fettsyrer, slik at det skal vere enkelt for oss forbrukere å få inn dei livsnødvendige omega-3 fettsyrene på en enkel og velsmakande måte.
Oljene finnes i tre ulike smaker; KVITLØK, SITRON og BASILIKUM. Dei er veldig anvendelige og dei ulike smakane passer i alt fra sorbet og smoothie til dressinger, pesto, salater, topping på middagen m.m.
Oljene får du ikkje berre i lekre glassflasker, du får dei også i praktiske porsjonspakninger som er supre på farta! Sjekk ut heimesida til Enriched Food HER og bestill deg en eller fleire smaker du synes virker gode♥
Min favoritt var tidligare smaken kvitløk, men eg er blitt meir og meir glad i både sitronsmaken og basilikumsmaken no. Kanskje spesielt sitronsmaken, fordi den er så praktisk og god å tilsette i nettopp sorbet og smoothie!
Proteinrik mango- og brinegbærsorbet, 2 porsjoner
200 g fryst mango
200 g fryste bringebær
1 beger, 250 g cottage cheese
søtning etter smak (eg bruker sukrinmelis)
2 ts Enriched Sitronolje
Slik gjer du:
Ha mango, bringebær og cottage cheese i en bolle, kjør glatt med stavmiksar. Smak til med søtning (mengden vil variere etter kva yoghurt/kesam du bruker, og ikkje minst kor søtt du liker det). Heilt til slutt mikser du inn sitronoljen. Ha sorbeten over i to porsjonsskåler, topp med valgfri topping og nyt straks!
En porsjon av denne skåla kan du like gjerne nyte til frukost, lunsj, mellommåltid eller kveldsmat også 🙂 Med både proteiner, karbohydrat og sunt fett så er dette eit velbalansert og godt, lite måltid!
Eg var, som nevnt tidligare, på besøk til Enriched Food i slutten av mai;
Her fekk eg omvisning på fabrikken av sjølvaste Leif Kjetil Gjendemsjø!
Har du nokon spørsmål angåande Enrciched eller oljene, spørr gjerne 🙂 Samarbeidet med Enriched Food fortsetter, og det er eg både glad og veldig stolt av!
Ønsker alle ei fin-fin helg 🙂
Annonse
12 Kommentarer
Katrine
1. mai 2024

Linda Stuhaug
3. mai 2024
Katrine
3. mai 2024

Linda Stuhaug
6. mai 2024
Silje
25. juni 2019

Linda Stuhaug
25. juni 2019
Hanne
22. juni 2019

Linda Stuhaug
23. juni 2019
Anja S
21. juni 2019

Linda Stuhaug
23. juni 2019
Anne
21. juni 2019

Linda Stuhaug
23. juni 2019
SKRIV EN KOMMENTAR