Linda Stuhaug

Annonse

Fetakrem - en nydelig dipp/dressing som passer til alt!

Fetakrem - en nydelig dipp/dressing som passer til alt!
Hils på min nye dille: FETAKREM! Fetakrem er rett og slett en fantastisk god og superenkel dip/dressing som passer til alt mulig😍 Du kan ha den som tilbehør til ulike salater eller blande inn i salater, bruke i wraps, under pålegget på brødskiva eller berre bruke som tilbehør til grillmat og ulike middager!
Du trenger 1 minutt og 2 ingredienser, så enklare enn dette blir det Ikkje!
FETAKREM, 1 skål: 1 blokk fetaost (200 g) 3-4 ss gresk yoghurt, rømme, kesam eller creme fraiche Evt. litt salt og pepper TIPS! Du kan og smakstilsette med litt finhakka kvitløk, chili, urter, ramsløk eller lignande om ønskelig → Stavmiks klumpfritt og voila! Server straks eller oppbevar i kjøleskapet, fetakremen står seg fint i ei veke!
Prøv for eksempel til potetbåter som tilbehør til grillmaten eller på tapasbordet:
Eller under kva som helst topping i lomper eller wraps:
Fetakrem anbefalast! Prøv dette du og😃

Hils på min nye dille: FETAKREM!

Fetakrem er rett og slett en fantastisk god og superenkel dip/dressing som passer til alt mulig😍 Du kan ha den som tilbehør til ulike salater eller blande inn i salater, bruke i wraps, under pålegget på brødskiva eller berre bruke som tilbehør til grillmat og ulike middager!

Du trenger 1 minutt og 2 ingredienser, så enklare enn dette blir det Ikkje!

FETAKREM, 1 skål:
1 blokk fetaost (200 g)
3-4 ss gresk yoghurt, rømme, kesam eller creme fraiche
Evt. litt salt og pepper

TIPS! Du kan og smakstilsette med litt finhakka kvitløk, chili, urter, ramsløk eller lignande om ønskelig

→ Stavmiks klumpfritt og voila! Server straks eller oppbevar i kjøleskapet, fetakremen står seg fint i ei veke!

Prøv for eksempel til potetbåter som tilbehør til grillmaten eller på tapasbordet:

Eller under kva som helst topping i lomper eller wraps:

Fetakrem anbefalast! Prøv dette du og😃

Annonse

4 Kommentarer

T

Tobbe

3. august 2024

Rödbetswrappen på sista bilden ser spännande ut! Kommer du ihåg vad du hade i den? Det ser ut som sötpotatis, ruccola, jordgubbar och fetaostkrämen. Är det något mer?

Linda Stuhaug

4. august 2024

Den har eg vell faktisk ikkje lagt ut! Men det kan eg gjere😃 Den var vertfall smurt med fetakrem, toppa med ruccola, bakt søtpotet og ferske jordbær! Kjempegodt🤩

T

Tobbe

4. august 2024

Tack Linda! Säsongen för färska jordgubbar är nästan slut, får se om jag hinner testa innan det är för sent! 🙂

Linda Stuhaug

8. august 2024

Ja, går dessverre mot slutten her og🥲🥲

SKRIV EN KOMMENTAR

Nyaste innlegg