LINDASTUHAUG

1450+ oppskrifter for 399,- i året 🤍

Kjøp her
Oppdatert for 7 måneder siden|Middag

Krema squashgetti med kikerter

1 porsjon
Lett
Krema squashgetti med kikerter

Hei! Det er kjøttfri mandag og idag har eg middagsoppskrift til dere igjen. Dette var så innimari godt! Squashgetti i forskjellige varianter er blitt en stor favoritt, ikkje berre fordi det smaker nydelig, men det krever få ingredienser, er veldig enkelt og det tar berre 10 minutter å lage. Dagens oppskrift er krema squashgetti med kikerter, en kjøttfri variant som virkelig er verdt å prøve!

Dette trenger du til 1 porsjon

Krema squashgetti med kikerter

Fremgangsmåte

1. Bland sammen eggeplomme, fløte, parmesan, finhakka kvitløk, salt og pepper. Strimle squashen og gulrota i spiralizeren. Eventuelt kan du bruke en ostehøvel og skjære lange, tynne skiver for og så dele opp i strimler med en kniv.

2. Skyll kikertene. Ha kikerter, squash og gulrot i ei steikepanne og la det bli gjennomvarmt.

3. Rør inn egg/fløte/parmesanblandinga og surr godt. Det er viktig å ikkje ha for høg varme, da vil eggeblandinga stivne. Server straks med litt revet parmesan på toppen.

Krema squashgetti med kikerter - image 1


Tips og alternativer*– For laktosefri squashgetti kan du bruke laktosefri fløte. – For melkefri squashgetti kan du bruke kokosmelk. Næringsgjær kan du bruke istedenfor parmesan. Les meir om næringsgjær her.

Krema squashgetti med kikerter - image 2


Kjøttfritt er både smakfullt, enkelt, proteinrikt og næringsrikt.


Krema squashgetti med kikerter - image 3


Velbekomme!